Evlilikte Yapılan Mastürbasyon İlişkileri Bozar mı?


Evlilikte partnerin çok fazla mastürbasyon yapıyor olması, eşin kendisini yetersiz hissetmesine neden olmaktadır. Hatta bu durum çok daha farklı düşünceleri beraberinde getirebilir. Fakat evlilikte mastürbasyon yapan eşi yargılamak ve kendi kendine yapılan bu doyumu sağlıksız bir tutum olarak görmek yerine daha bilinçli açıdan konuyu ele almanız gerekir.

Evliliği bir kenara bırakın. Gerçek şu ki; mastürbasyon yapmak oldukça sağlıklı bir şeydir. Kişinin kendisini ve ihtiyaçlarını bilmesi, aynı zamanda bu ihtiyacını tek başına karşılaması oldukça normal bir durumdur. Uzmanların açıklamalarına göre kendi kendini tatmin etmek kadınlarda cinsel duyarlılığı ve cinsel arzuyu arttırmaktadır. Aynı zamanda kendini tanıyan ve uyarabilmeyi başaran kişi, yatak odasında partnerine aynı zevkleri yaşatabilecek kapasitededir. Mastürbasyon, çiftlerin yatak odasında birbirlerini uyarma yani tahrik etme amaçlı yaptıkları bir fantezi olarak da sıkça uygulanmaktadır. Fakat her şeyde olduğu gibi bu durumda da belli bir sınır olmak zorundadır. Partnerinizin çok sık mastürbasyon yapması aranızda cinsel soğukluğun başlamasına neden olacaktır. Mastürbasyonun neden olduğu yorgunluk cinsel hayatınızı zora sokabilir. Fazla mastürbasyonla birlikte daha hızlı bir şekilde orgazm olması bekleyen partneriniz, erken boşalma sorunu ile karşı karşıya kalabilir.

Mastürbasyon cinsel ilişkinizin yerini alıyorsa o zaman bunu sorgulamanız gerekecektir. Ne olduğunu anlayabilmeniz için partnerinizle yakın ilişki kurmalı ve bu konuyu konuşacak doğru bir zaman ayarlamalısınız. Gerekirse uzmanlardan destek alabilirsiniz.